Ana Sayfa
Duyurular
Yaz İşletme Stajı Sınavı

YAZ İŞLETME STAJI SINAVI

Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı, Makina, Kaynak Teknolojisi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programları Yaz İşletme Stajı Sınavı MEZUN DURUMDA OLAN Öğrenciler için  10 Ağustos Cuma günü Saat 13:00' da ilgili Bölümlerin Başkanları odasında yapılacaktır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı 
MEZUN DURUMDA OLAN Öğrencileri için staj sınavı  3 Eylül Pazartesi günü Saat 13:00' da Bölüm Başkanı odasında yapılacaktır. 

I. SINIF ve MEZUN DURUMDA OLMAYAN  öğrenciler için yaz stajı işletme sınavı okul açıldıktan sonra ilan edilecek tarihte yapılacaktır.

Ayrıca staj defterinin hazırlanması ve diğer işlemler ile ilgili aşağıda bilgilendirme açıklaması görülmektedir.

Staj Defterinin Hazırlanması:
1. Zorunlu Staj Esnasında Staj Defterinin doldurulması işlemi.  
a. Staj uygulamasının yapıldığı her gün için en az bir sayfa rapor yazılmalıdır. Her rapor sayfasının en altındaki Kontrol sonucu, Bölüm Yetkilisinin imzası kısımları işyerindeki yetkili tarafından kase basılıp onaylanmalıdır.  
b. Staj bittiğinde staj defterinde bulunan Öğrenci Başarı Formu ve Staj İşveren Raporu sayfası işyeri yetkilince doldurulup onaylanmalı ve kapalı bir zarf içinde getirilmelidir.  

Staj Sonrası Yapılacak İşlemler:
1. Staj Sınav günü öğrenci Staj Defteri ve Öğrenci Başarı Formu Staj Komisyonuna teslim eder.
2. Staj Değerlendirme Kurulu ilan edilen tarihlerde toplanarak Staj Sınavı yapar. Öğrenci Başarı Formu kısmındaki Kabul veya Red kısımları doldurularak sonuçları ilerleyen tarihlerde ilan eder.  

Yukarıdaki Açıklamalardan da Anlaşılacağı Üzere Staj Sınav Tarihinde Staj Defteri ve Öğrenci Başarı Formunu Eksiksiz Olarak Doldurularak Sunulması Gerekir. Aksi Durumlarda Staj Kabul Edilmeyip Tekrarı İstenecektir.